Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/64

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
47
Suppid.

agga mitte körweda, ning panne se prunitud Sukkur suppi sisse, lasse sellega nattoke keeta, siis woib sedda leiwaga üllesanda. Se sünnib ka Makroni ehk Saago tango ehk Pinatid ühtlase lahti keedetud munnadega sisse panna, nenda kui ühhe mu lihha suppi sisse, mis pruniks on tehtud. Panne tähhele, et kui sul ennam suppi on, sa ikka ni paljo Sukrud pead wotma, et supp saab parrajaste pruniks.


57. Lamba lihha supp happo kore- ja munnaga tummiks tehtud. (Schaaffleischsuppe mit saurem Schmant und Eyern abgerührt.)

Kui sa ühte kanno lamba lihha suppi nairede- ehk kaali jurikattega keedad, siis te sedda üllesandes ühhe pole korteri happo kore-ja 3 munna rebboga tummiks.


58. Linno supp happo korega. (Vogelsuppe mit saurem Schmant.)

Kui lind on noppitud, puhtaks harritud ja piilitud, nenda kui kohhus on, siis panne sedda külma wee sisse; kui ülles keeb, siis wotta wahto hästi peält ärra, ja panne woid ning sibbulad ka, kui sedda sallitakse, sisse. Saab se lind keedetud, siis kurna suppi, te sedda woi, ja jahhoga tummiks, ja kui sa annad ülles, siis te sedda walmis happo kore- ja munna rebboga, selle samma arro järrel, kui sedda hilja nimmetud

lamba