Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/652

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
635
marjad.

träämliks peab leigatama. Lasse sedda tassa tulle peäl tassaste keeta, wotta wahto holega peält ärra, ja liguta sedda wahhest, et se pohjast ei hakka kinni, ja kui se ni kaua keenud, et se öiete klaar wäljanäitab, siis kalla sedda Klaas-kruside sisse.


891. Pomerantsi lihha teist wisi. (dito auf eine andere Art.)

Kori Pomerantsid, panne neid siis Salwetti sisse, se-u paelaga hästi kowwaste kinni, ja lasse jöe weega ühhe tinnatud wask-katla sees 6 tundi keeta, kaas agga peäl, ja kui se wessi kahhaneb ärra, siis walla ennam keewat wet senna jure. Saab se omma aega keenud, siis wotta Salwetit lahti, lasse sedda wet peält ärarjoosta, ja noppi keik seemned seest ärra. Wagi siis need Pomerantsid ülles, wotta ni samma paljo Sukrut, keeda sest head pakso Sirupi, wotta wahto holega peält ärra, ja panne siis se Pomerantsi lihha senna sisse. Lasse nüüd tassa keeta, wotta ikka wahto peält ärra, kunni se öiete klariks jääb, ja hoia sedda pärrast Klaas-kruside sees. Seddasinnast Pomerantsi lihha woib kokide tarwis ja Taartide ehk pissikeste Pastetide sees prukida.


892. Sitroni kore Moos. (Moos von Citronschalen.)

Piggista se Sahwt Sitronide seest wälja, ja panne kored 3 päwaks ja ööks wee sisse, agga wahheta igga pääw teist wet peäle. Keeda neid pärrast rohke ossa wee sees hästi tummaks, pan-

ne