Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/668

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
651
marjad.

on, ja keeda neid keedetud ja penikesseks tougatud wärske Sitroni ehk Pomerantsi korega, kunni need kowwaks pudruks lähtwad, agga keetes liguta hästi ümber, et need pohjast kinni ei hakka. Kalla siis need ühte keedetud marjad kausi sisse, ja kui need külmaks jäwad, siis kalla nattoke Sukro Sirupi peäle, ja siis woib neid kokide tarwis prukida. Panne agga seäl jures tähhele: kui Kirsi marjo senna sekka pannakse, siis harri kiwwid ja warred ärra, ja kui suuri marjo, ja pu wilja senna sekka tulleb panne, siis mulju ehk leika neid katki.Keiksuggused Winad ja Weed, mis marjust woib tehha.


912. Mis Puddelitte korgimisse ja puhtaks harrimisse jures tulleb tähhele panna. (Wie Bouteillen müssen gereinigt und zugekorkt werden.)

Ennekui sa Puddellite sisse middagi lassed, siis lopputa essite hästi, ja pöra neid kummuli ümber, et keik wessi seest wäljajoseb, ja need hästi kuiwaks jäwad. Olled sa neid täitnud, siis korgi neid sedda wisi kinni: wotta igga Puddelli peäle ühhe suurema korgi, kui tarwis näitab ollewad, hammusta sedda pitkiti ümberringi, kunni se tümmaks lähhäb, kuiwata ridega ärra, katsu tedda siis käega Puddelli suu sisse wäggise ajada, ja lö pärrast pu nuiaga hästi sisse, sedda agga tehhes, pea Puddel-

lit