Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/681

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
664
Marja weed

siis panne 2 lussika täit pärmi sisse, te kohhe prunti hästi kinni, wi keldri, ja lasse sedda 3 näddalt seista. Lasse pärrast sedda wet Pudellitte sisse, ja panne neid korgi ja waigoga hästi kinni.


930. Mandli piim. (Mandelmilch.)

Wotta 8 Loti wihha Mandlid ja 3 topi wet ühhe naela maggusa Mandlitte peäle. Keeda sedda wet poole Loti Kanneli ja 4 Loti tümma nisso saiaga. Agga panne enne need Mandlid 2 ööd ja 2 päwa wee sisse, wahheta 2 korda päwas teist wet peäle, harri siis nahhad peält ärra, ja touka neid öiete penikesseks. Saab se wessi leigeks, siis walla nattoke hawalt Mandlitte peäle, ja wäna Salwetti läbbi keik rammo seest wälja, kunni keik wessi läbbi käinud on, ja te pärrast sedda pima mao järrel maggusaks. Kui sojad ilmad on, siis sesinnane piim ei seisa ennam, kui ühhe ainsa päwa, sest et ta happuks lähhäb.


931. Üks teggo Mandli pima tarwis. (Ein Satz zu Mandelmilch.)

Wotta Arbusi, Meloni, Uritsi, ja Körwitsi seemnid, keik ühte kokko 6 Loti, 4 Loti maggusad ja üht Loti wihha Mandlid, aja ni hästi seemnette kui ka Mandlitte peält keik nahhad ärra, ja touka neid kiwwi Möösri sees öiete penikesseks, agga toukades pritsi nattoke kaewo wet nende peäle. Saab se hästi penikesseks tougatud, siis panne 18 Loti riwitud ja soölutud penikest Sukrut

senna