Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/694

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
677
winad.

neid igga pääw. Lasse neid pärrast 8 päwa ligutamatta seista, kalla se, mis klaar on, peält ärra, te Sukroga maggusaks, ja kurna sedda wimaks halli Pabberi läbbi. Walla siis teist wina selle peäle, mis paks on ja järrel jääb, panne Plumi ehk Kirsi marja kiwwa senna sekka, ja tistilleri ning te sedda Sukroga maggusaks.


950. Kirsi marja wiin kuiwast marjust. (Brandwein von trocknen Kirschen.)

Touka üht naela kuiwi kirsi marjo kiwwidega tükkis öiete penikesseks, panne neid ühhe Klasi sisse, leika 2 Neilikest katki, ja murra üht Loti Kannelit ka katki, ja panne neid senna sekka. Walla pool teist topi pölletud Wransk wina peäle, korgi sedda klasi kinni, ja lasse 8 päwa, päwa paistes, ehk ühhe soja potti ahjo peäl seista, agga loksuta sedda wahhest. Kurna pärrast, ja te sedda Sukroga maggusaks. Sedda pakso, mis järrel jääb, woib teise wina sekka kallata, kui sedda tistilleritakse.


951. Uskeba. (Usqueba.)

Wotta Anisi, Wänklit, Koriandrit, punnast ja walget Kannelit, ja Kardemomid, üht Loti igga soust; Wiol juurt, Lakritsi juurt, Tilli, Isopi ja Neilikest, poolt Loti igga soust, ja kolm werendeli Loti Muskatplomi. Touka needsinnatsed rohhud penikesseks, wotta 2 kanno Piritust ja tistilleri neid sellega. Panne siis poolt Loti Sahwranit, poolt naela Rossinad, poolt naela

Tat-
U u 3