Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/695

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
678
Pölletud

Tatlid ehk Wigid senna sisse, ja lasse soja ahjo peäl 8 päwa seista. Wäna pärrast keik rammo rohhude seest wälja, walla wet wina jure, ja te sedda Sukroga maggusaks.


952. Wespetro. (Vespetro.)

Leika 3 Sitroni würwli wisi katki, ja harri keik seemned ärra; wotta üht werendeli Loti Karro putke semet ja üht Loti Koriandrit, ja touka neid pool teist naela Sukroga penikesseks; Panne siis need Sitroni würwlid ja need tougatud rohhud 2 kanno ja ühhe korteri pölletud Wransk wina ehk Piritusse sisse, lasse 8 päwa seista, ja kurna sedda siis halli Pabberi läbbi. Piritus Jani öiede ja Sukroga sedda samma wisi walmistud on ka hea.


953. Pölletud wiin, mis wärske Pomerantsidega tistilleritakse. (Distillirter Brandwein von frischen Pomeranzen.)

Ühhe kanno pölletud wina peäle wotta 22 Pomerantsi, wotta kored öhhukeste peält ärra, lasse neid 8 päwa ühhe tobi pölletud wina sees ligguda, ja kui sa tahhad tistillerida, siis kalla üht topi pölletud wina senna jure, ja panne ka 4 Pomerantsi, mis katki leigatud ja seemned seest ärrawoetud on, senna sisse. Sellesinnatse arro järrel panne ni mitto kanno, kui sa tahhad, katla sisse. Kui se nüüd wisi pärrast hakkab jooksma, siis panne ühhe klasi trehtriga pipude alla, trehtri sisse agga panne ühhe linnase nartso ja senna

sisse