Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/696

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
679
winad.

sisse monningad wärske Pomerantsi kore träämlid, ja lasse siis joosta, kunni tal rammo ja head maggo on. Saab se tistilleritud, siis te sedda Sukro Sirupiga maggusaks. Sedda samma wisi tistilleritakse ka Sitroni wina, agga Sitronid ei panta mitte katla sisse, egga Sitroni koort selle linnase nartso sisse, waid kored woetakse 2 Sitroni peält ärra, ja pannakse Sukro Sirupi sisse, misga se wiin saab maggusaks tehtud.


954. Pölletud wiin, mis kuiwa Pomerantsi koortega tistilleritakse. (dito von trocknen Pomeranzenschalen.)

Wotta pool teist naela kuiwi Pomerantsi kori 4 kanno pölletud wina peäle, leota neid 4 ehk 5 päwa, tistilleri siis, ja te pärrast sedda wina Sukroga maggusaks. Sitroni wina tehhakse kuiwist koortest seddasamma wisi.


955. Pomerants Rojal. (Pomerants Royal.)

Wotta 25 Pomerantsi, harri kored peält ärra, ja panne neid ühhe klasi sisse; wäna siis sedda Sahwti 10 Pomerantsi seest ride läbbi wälja, ja keeda sedda ni paljo Sukroga, et ta jääb nago hea paks Sirup. Kalla sedda Sirupi ni pallawalt kui ial sünnib Pomerantside peäle klasi sisse, ja se-u sedda ühhe leotud härja poiega kinni. Lasse 3 päwa akna peäl päwa paistes seista, walla siis pool teist topi pölletud Wransk wina senna sisse, se-u teist poiega kinni, ja lasse nenda sam-

moti
U u 4