Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/702

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
685
winad.

wälja ajawad. Kui jo ni paljo Rosid sedda wisi koutud on, kui tarwis lähhäb, siis woib neid warsi, ehk kes tahhab, ka süggise tistillerida. Kui tistilleritakse, siis panne essite nattoke liwa katla pohja, ja siis ni paljo Rosid katla sisse, et kaks ossa katlast wajak jäwad, ja kolmas ossa Rosidega täis on. Wülli rinnast sadik wet katla sisse, ja märi sedda taignaga hästi kinni. Lasse siis pipo seest wäljatilkuda seddasamma wisi, kui Oransi wee pärrast ööldi, kunni ial wee sees maggo ehk haiso Rosidest tunnukse. Kui siis weel Rosid järrel on, mis essimesse katla sisse ei mahtunud, siis tistilleri neid ka seddasamma wisi, agga te pipo ja katlat essite hästi puhtaks. Ja kui keik pipo läbbi käinud, siis tistilleri sedda wet ueste ärra, ja panne hea ossa kuiwi Rosid senna sekka, siis wessi saab head maggo. Lasse pärrast sedda wet puhta Puddellitte sisse, mis head kuiwad on, ja korgi neid kinni, siis se wessi seisab ülle aasta.


965. Mis leiwa teggemisse jures tulleb tähhele panna.

Kes head leiba armatseb, peab hoolt kandma, et jahhud öiete sojaks sawad, enne kui leiba sisseseätakse. Head pärmi lähhäb ka tarwis. Se hone, kus sees leib tehhakse, peab hea soe ollema, et ta wisi pärrast ülleskäib.


966. Knakkebrö. (Kneckebrodt.)

Panne jahhud künna sisse ühhe soja kohta, et külm seest wäljatulleb, ja te siis wet sojaks, agga mitte ni pallawaks, et ta kässi pölletab. Panne wee sisse nattoke sola, ja kalla sedda wet künna

sisse,