Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/711

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
694
Keiksuggused

needsinnnatsed kringlid ühhe soja hone sess ülles ripputakse kuiwama, siis seiswad nemmad hulka aega. Sestsammast taignast sünnib ka webakkid tehha.


976. Sukro kringlid. (Zuckerkringeln.)

Wotta üht naela Sukrut, ja 20 munna, agga 5 munna seest jätta sedda walged mahha, ja wotta igga munna peäle üht lussika täit rööska koort. Wispli munnad Sukroga hästi ärra, enne kui se röösk koor senna sekka kallatakse, ja sötku sedda siis hea jahhoga ärra. Kui jahhud jo sees on, siis panne ni suurt tükki woid, kui üks hanne munna, senna sisse, pesse agga essite keik sola holega seest ärra, ja sötku sedda taignat hästi. Te siis pissikessi kringlid, panne neid Pabberitte peäle, mis jahhuseks tehtud on, ja küpseta neid Pabberiga tükkis ehk Tarti panno sees, ahjus.


977. Munna kausid. (Eyerschaalen.)

Wotta 10 munna, ehk kui sa tahhad, siis wotta ennam, kloppi pu lussikaga hästi, ja segga neid ni paljo hea jahhoga ärra, et ta jääb kui üks wäddel taigen, ja sötku siis, kunni ta ennast lussika küljest lahti annab. Kalla sedda taignat laua peäle, ja wannuta sedda kättega ni kassina jahhoga, kui sa ial woid. Leika sedda taignat pissikessiks tükküks katki, ja rulli neid ni laiaks kokiks wälja, kui üks alluminne Tee-kaus, ja ni paksuks, kui üks kahhe koppeki tük. Woia need kokid sullega, mis klaritud woi sisse kastetud on, ripputa penikesseks tou-

gatud