Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/713

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
696
Keiksuggused

Loti tougatud Ingwäri, 6 Loti tougatud Mandlid, 24 Loti head klaritud woid, ja üht naela head nisso jahho, ning segga ja sötku sedda hästi ärra. Wormi siis sedda taignat nago Saksa pehkled (Wallnüße)ja küpseta neid mollemilt poolt koki raua sees.


980. Raua kokid rösast korest. (Eißenkuchen von süßem Schmant.)

Wotta 20 Loti head nisso jahho, ja poolt naela riwitud Sukrut, ühhe poole tobi hea pakso rösa kore peäle. Riwi ka sedda öhhukest kollase koort 2 Sitroni peält, wispli keik hästi ärra, ja küpseta sedda raua sees. Kui need kokid raua seest wäljawoetakse, siis panne neid kohhe ühhe ümmarguse pu peäle, et naad köwweraks lähtwad. Kui needsinnatsed kokid sojas hones ei seisa, siis naad lähwad pea niiskeks.


981. Raua kokid Rosi weega. (Eißenkuchen mit Rosenwaßer.)

Wotta üht korterit rööska koort, ja 3 munna walget, ja wispli neid kowwaks wahtuks. Panne Sukrut rösa kore sisse. Rosi wet, Kardemomid, ja üht lussika täit sullatud woid. Wispli ni paljo nisso jahhud senna sekka, et ta rönga wisi keritab, ja panne wimaks munna walged jure, ja wispli hästi. Küpseta pärrast need kokid raua sees, kui agga raua seest wäljawoetakse, siis panne neid kohhe ühhe ümmargusse pu peäle, et naad köwweraks lähtwad. Needsinnatsed kokid lähtwad ka niiskeks, kui naad soja hone sees ei seisa.

982.